1. Katalogu i ekskluzivitetit crumbs arrow
 2. Ekskluzivitet. Për fëmijë crumbs arrow
 3. Ekskluzivitet. Edukative crumbs arrow
 4. Ekskluzivitet. Qendra edukative për fëmijë crumbs arrow
 5. Ekskluzivitet. Shkolla e programimit crumbs arrow
 6. Ekskluzivitet në kërkesë crumbs arrow
 7. Ekskluzivitet. Sa kohë ka funksionuar organizata: 11 deri në 20 vjeç crumbs arrow
 8. Ekskluzivitet e shumës së përgjithshme crumbs arrow
 9. Ekskluzivitet. Zbritje e lirë deri në 10000 dollarë crumbs arrow
 10. Shitje ekskluziviteti me mbretër crumbs arrow
 11. Kthimi i ekskluzivitetit nga 4 muaj në 1 vit crumbs arrow
 12. Ekskluzivitet. Kërkohet: franshizë crumbs arrow
Ekskluzivitet. KLUBI ROBBO

Ekskluzivitet. KLUBI ROBBO

firstNjë tarifë fillestare: 1200 $
moneyKërkohen investime: 5000 $
royaltyMbretër: 120 $
timeShpagim Numri i muajve: 9
calendarKërkohet: Franshizë
homeNumri i ndarjeve vetanake: 6
homeNumri i njësive të privilegjuara: 100
calendarViti i themelimit të kompanisë: 2009
calendarViti i fillimit të aktiviteteve të franchising: 2016
firstKategoria: Qendra edukative për fëmijë, Shkolla e programimit, Fëmijët e shkollës, Shtë një shkollë për fëmijë, Programimi i fëmijëve, Shkolla e programimit për fëmijë

Ekskluzivitet në kërkesë
Ekskluzivitet në kërkesë

Përshkrimi i ekskluzivitetit nga franshizuesi:

Në lidhje me programin e hapur të Belinvestbank për huadhënie fitimprurëse për blerësit e ekskluzivitetit me norma të ulëta interesi (5-7%), ne propozojmë të marrim parasysh një ekskluzivitet për një shkollë për robotikë dhe programim për fëmijë.

Problemi i edukimit në botën moderne është mësimi i teknologjisë si magji me efektin e një kutie të zezë të mbyllur, nuk është e mundur që fëmijët të shikojnë dhe të zbulojnë thelbin e teknologjisë, ata mësojnë të jenë vetëm përdorues.

ROBBO ka krijuar një grup pajisjesh dhe një kompleks metodologjik me plane mësimore, i cili ju lejon të:

fëmijët të jenë vërtet krijues, jo vetëm përdorues të teknologjisë,

mësuesit të përmirësojnë kualifikimet e tyre dhe të mësojnë disiplina moderne me cilësi të lartë,

sipërmarrësit zbatojnë shpejt një zgjidhje gjithëpërfshirëse në qendrën e tyre të trajnimit dhe fitojnë para.

Dhe të gjithë së bashku për të zhvilluar aftësitë e tyre teknologjike dhe inxhinierike bazuar në softuer dhe pajisje falas.

ROBBO është një prodhues i robotikës arsimore falas për fëmijë dhe adoleshentë. Prodhimi është i vendosur në Finlandë dhe Rusi. Materialet mësimore janë përkthyer në finlandisht, rusisht dhe anglisht.

ROBBO CLUB është një ekskluzivitet ndërkombëtar i shkollave robotike dhe programuese falas, për fëmijët nga 5 deri në 17 vjeç, ku fëmijët zhyten në botën e robotikës dhe shkojnë deri në krijimin e një imazhi robot në ekran deri në programimin dhe përkthimin e tyre robots në realitet me duart e tyre duke përdorur modelimit 3D dhe shtypjen 3D. Programimi mësohet në gjuhën Scratch, i përshtatur për perceptimin e fëmijëve, dhe komplete robotike ROBBO, komplete mikroelektronike Arduino dhe printera ROBBO Mini 3D përdoren si pajisje.

Ekskluziviteti ROBBO CLUB përfshin:

metodat dhe kurrikulat e autorit - qasja në një depo elektronike të materialeve metodologjike të autorit, përfshirë kurrikulën, rekomandimet metodologjike për klasat dhe planet mësimore bazuar në grupmoshat;

markë -libër - një grup zgjidhjesh të projektimit për një filxhan, duke përfshirë një tabelë, fletëpalosje, parulla;

një seksion rreth rrethit tuaj në faqen e internetit të rrjetit;

një sërë dokumentesh pune që rregullojnë punën e rrethit;

koncepti i Kampit të Pranverës, Verës, Vjeshtës dhe Dimrit ROBBO;

skenarët e ngjarjeve promovuese (ROBBO Yolki, një mësim prove në Klubin ROBBO, Dita e Shën Valentinit në Robotikë më 14 Shkurt, 8 Mars, etj.);

udhëzues për menaxhimin e biznesit;

një udhëzues për promovimin e Klubit ROBBO, duke përfshirë kanale, mjete promovimi, mostra promovimesh, etj .;

mbështetje e përhapur nga departamenti i mbështetjes në fillim dhe gjatë punës së rrethit tuaj.

Arritjet / rezultatet kryesore të ROBBO:

1. Me ndihmën e ROBBO, 50,000+ fëmijë studiojnë në shkolla dhe klube në 10+ vende të botës: Rusia, Finlanda, Tajlanda, Britania e Madhe, SHBA, Spanja, Vietnami, Kina, Kazakistani, Bjellorusia, Ukraina, Taxhikistani.

2. Shiten mbi 100 franshiza ROBBO Club.

3. Fitimi i konkursit të Qeverisë së Shën Petersburgut për projektin më të mirë novator në sektorin industrial.

4. Fitimi i konkursit të Qeverisë së Shën Petersburgut Eksportuesi i Vitit në nominimin Përparimi i Vitit.

5. Fitimi i konkursit ndërkombëtar prestigjioz Google RISE Award (Rrënjët në Shkencë dhe Inxhinieri).

6. Fitimi i konkursit finlandez nga qeveria finlandeze.

7. Në Forumin Rus të Investimeve në Soçi, ROBBO Club u vlerësua me Projektin më të Mirë Social 2018 ”.

8. Mori një çmim nga Technoparku japonez Fukuoka dhe një ftesë për të hapur një zyrë në Japoni.

Në kurs, programimi, robotika dhe modelimi dhe printimi 3D studiohen me një nivel në rritje të kompleksitetit:

1. Nga gjuhët vizuale "për fëmijë" në programimin "Olimpiada" të orientuar drejt objekteve:

Scratch Junior - & gt; Gërvishtje - & gt; ROBBO Scratch - & gt; Scratch4Arduino - & gt; Ardublock - & gt; Shpikësi i aplikacioneve - & gt; Përpunimi - & gt; Arduino IDE - & gt; C ++.

2. Robotikë nga "ROBBO Fairy Tale" në përgatitjen për Olimpiadën:

Robotikë celularë.

Një hyrje në teknologjinë e shtëpive të zgjuara.

Zhvillimi i pajisjeve elektronike "të zgjuara" të bazuara në elektronikë dhe qark.

3. Modelimi dhe prototipizimi 3D, bazat e printimit 3D "Nga suveniri në prototipin e prodhimit":

TinkerCad, FreeCad, Host i Përsëritshëm.FotografitëA ju pëlqeu kjo ofertë?


Ndani me miqtë tuaj ose ruani adresën e kësaj faqe për veten tuajInformacioni im personal

Ju mund ta shënoni këtë fjali me një figurë dhe të shkruani ndonjë shënim personal. Shtypja përsëri e fotos heq shenjën.
star
Te preferuarat
heart
une pelqej
postpone
Shiko me vone
question
Të dyshimtë
heart_no
Unë nuk e pelqej

Karakteret e mbetura: 500
ok Ruaj shënimin
Qasje premium për 30 ditë Mund të blini akses premium për të parë se çfarë mendojnë përdoruesit e tjerë për këtë reklamë


Krahasimi i ekskluziviteteve

add Shtojeni këtë ekskluzivitet në krahasim


Dëshironi të kontaktoni pronarin?

photo
Teksti i mesazhit*

Karakteret e mbetura: 500
email Shkruaj një letër


Ankohen për reklamën

Mesazh për administratën e faqes*

Karakteret e mbetura: 500
ok Bëni një ankesë


A keni parë më parë

arrow left Mbrapa
Nëse shihni një gabim gabimi, klikoni këtu për ta korrigjuar atë